Terapia wspomagająca odchudzanie​ - Online - Leki odchudzające - Recepta Online

Terapia wspomagająca odchudzanie

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty na leki wspomagające odchudzanie.


W trakcie konsultacji otrzymasz e-Receptę na lek wspomagający odchudzanie oraz zalecenia żywieniowe.

Jak wygląda konsultacja?

1. Opłać konsultację

Po opłaceniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym.

2. Otrzymaj zalecenia żywieniowe, lekarskie i e-Receptę na maila

Prześlemy Ci zalecenia żywieniowe oraz e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej aptece w Polsce!

3. Wprowadź zalecenia w życie

Wykup lek podając farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, oraz zastosuj się do zaleceń by skutecznie wyleczyć otyłość!

Leki odchudzające

Obecnie dostępne w Polsce są dwa preparaty wspomagające odchudzanie - Mysimba (bupropion + naltrekson) i Xenical (orlistat).
Czym się różnią?

Mysimba

Mysimba to lek zawierający dwie substancje czynne — chlorowodorek bupropionu i chlorowodorek naltreksonu. Ze względu na addytywne działanie tych substancji czynnych w ośrodkowym układzie nerwowym zarówno na poziomie struktur odpowiadających za stymulację odczucia sytości, jak i zlokalizowanego w obszarze limbicznym układu nagrody (hamowanie apetytu) lek ten wspomaga proces odchudzania.

Xenical

Xenical zawiera substancję czynną będącą pochodną lipostatyny, która hamuje aktywność lipazy trzustkowej uwalnianej do przewodu pokarmowego uniemożliwiając rozkład tłuszczy z pokarmu i zapobiegając wchłanianiu kwasów tłuszczowych, cholesterolu i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach z pożywienia. W dawkach stosowanych w lecznictwie powoduje, że nie wchłania się ok. 30% spożytych tłuszczów z pożywienia. 

Tabletki odchudzające - czy są skuteczne?

Skuteczność leków wspomagających odchudzanie została udowodniona w licznych wysokiej jakości badaniach klinicznych. Skuteczność leku Mysimba w zakresie redukcji masy ciała wykazano w czterech badaniach klinicznych, w których łącznie uczestniczyło 4536 pacjentów. W opublikowanych wynikach pożądany efekt (redukcja masy ciała o przynajmniej 5%) zastosowania tego leku wystąpił u 53–80% pacjentów, a wśród osób z grupy placebo w zakresie 22–60%. 

Wyniki analizy opublikowanej w 2016 r. wskazują na większą skuteczność Mysimby w porównaniu z drugim dostępnym w Polsce lekiem zarejestrowanym do leczenia otyłości – orlistatem. Średnia redukcja masy ciała w porównaniu dla orlistatu wynosiła ok. 2,6 kg, a dla Mysimby była niemal dwukrotnie wyższa i wynosiła 5 kg.

Tabletka wspomagające odchudzanie - korzyści ze stosowania

Wykazano, że redukcja masy ciała uzyskana dzięki zastosowaniu leczenia wspomagającego otyłość prowadziło do istotnego:

  • zmniejszenia obwodu talii, 
  • zwiększenia insulino­wrażliwości, 
  • poprawy parametrów gospodarki węglowodanowej i lipidowej.

Oferta

Rozpoczęcie terapii wspomagającej odchudzanie + ogólne zalecenia żywieniowe

  • Zalecenia żywieniowe opracowane przez dyplomowanego dietetyka
  • Konsultacja lekarska
  • e-Recepta na lek wspomagający odchudzenie

CENA: 99zł

 

Kontynuacja terapii wspomagającej odchudzanie

  • Kontrolna konsultacja lekarska
  • e-Recepta na lek wspomagający odchudzenie

CENA: 69zł

 

Pomożemy Ci:

Poprawić swoje zdrowie

Gwarantujemy najwyższy poziom prywatności, bezpieczeństwa i dyskrecji.

Poczuć się lepiej

Z pełnym zaangażowaniem postaramy się pomóc Państwu w rozwiązaniu każdej zgłaszanej sprawy.

Wyleczyć otyłość/nadwagę

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.

Zwiększyć poziom energii

Dzięki możliwością jakie stwarza internet nasze usługi są dostępne 365 dni w roku, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – czyli w niedziele i święta również!

Opinie naszych pacjentów

Zarezerwuj swoją konsultację

Wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz z wywiadem zdrowotnym. Jeżeli nasz lekarz online będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-Recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Z konsultacji mogą korzystać osoby pełnoletnie z wyjściową wartością BMI:

  • powyżej 30 kg/m2 (otyłość),
  • między 27 a 30 kg/m2 (nadwaga) ze współwystępującą jedną z chorób towarzyszących otyłości typu: nadciśnienie, cukrzyca typu 2, dyslipidemia.

Po wykupieniu konsultacji na podany adres e-mail zostanie przesłany formularz z wywiadem zdrowotnym, który należy wypełnić. Będzie on podstawą do stworzenia zaleceń oraz wystawienia e-Recepty i przesłania ich mailowo. 

e–Recepta to cyfrowa recepta zarejestrowana w systemie elektronicznym wdrożonym od 01.01.2019r. w całej Polsce. Znajdziesz na niej swoje imię i nazwisko, kod dostępowy, datę wystawienia, informację o lekarzu, który ją wystawiał oraz nazwę preparatu i ilość opakowań. e-Recepta online można zrealizować w każdej aptece w Polsce podając kod dostępowy i swój nr PESEL lub okazując ją farmaceucie na telefonie. E-receptę otrzymasz na podany adres e-mail po przeanalizowaniu wywiadu zdrowotnego przez lekarza.